- ЛохвицяNews - https://lnews.com.ua -

Коли який Спас у 2020 році: Медовий, Яблучний, Горіховий

У серпні починаються Спаси: Медовий, Яблучний і Горіховий. Цей час для православних вірян має особливе значення. Традиції святкових днів варто знати кожному, щоб залучити у своє життя процвітання і позитивні зміни.

Кожен із трьох Спасів пов’язаний з важливою релігійною подією. У серпні 2020 року ці події знову будуть відзначатися з розмахом і частуваннями, а отже, настає час підготовки до святкових днів.

Медовий Спас – п’ятниця, 14 серпня

Відкриває череду Спасів Медовий, прозваний в народі Першим Спасом. Цього дня зазвичай  займаються медом: відкачують його, освячують у церквах та вперше куштують цей солодкий і корисний продукт.

Медовий Спас – це не просто свято меду, а й велика подія у православному світі, пов’язана з походженням чесних древ Животворящого Хреста Господнього та початком Успенського посту. У Медового Спаса є ще одна назва – Маковій, в честь булочок з маком, які за традицією вживають цього дня. Скромна пісна їжа присутня на столі віруючих, а застілля стає часом зміцнення сімейних уз і молитов, звернених до Вищих Сил.

У день Медового Спаса у Господа просять захисту від зла і неприємностей, дарують близьким іменні іконки, а також радіють першому святкового дня, незважаючи на безліч заборон. Мед наші предки використовували не тільки для того, щоб ласувати. Ним зцілювали недуги, а також за його допомогою залучали в життя гроші і процвітання. Кожен може провести обряд із медом, щоб змінити життя на краще.

Яблучний Спас – середа, 19 серпня

Яблучний Спас, або Преображення Господнє, – час для збору яблук і їх переробки. Більшість сортів дозрівають саме до середини серпня, і містять у собі джерело вітамінів. На Яблучний Спас яблука також відносять до церкви для освячення і готують ласощі з використанням цих ароматних фруктів.

Яблучний Спас пов’язаний із подіями, описаними в Євангелії. Ісус Христос вирушив на гору Фавор, де молився з учнями, і їм з’явилися пророки Моїсей та Ілля. У сліпучому світлі глас Божий назвав Ісуса улюбленим сином і заповідав учням Христа слухати його.

На Яблучний Спас триває Успенський піст, і в цей час їжа на столі повинна бути скромною. Незважаючи на це, віруючі можуть ласувати фруктами, не відмовляючи собі в смачних частуваннях, багатих вітамінами та корисними речовинами. У народі яблука використовували також для того, щоб залучити в життя любов і щастя. Перевірені змови і ритуали можна провести і в серпні 2020 року.

Горіховий Спас – субота, 29 серпня

Завершує низку Спасів Горіховий, прозваний також Третім або Хлібним Спасом. Це свято приурочене до перенесення Нерукотворного образу Христа Спасителя.

У день останнього Спаса 29 серпня віруючі відзначають день пам’яті Діоміда і Феодорівської ікони Божої Матері. За традицією на Третій Спас випікають хліб із борошна нового врожаю, готують всілякі ласощі та відвідують церкви, щоб освятити хліб та іншу випічку. Успенський піст у цей час вже закінчено, тому на Горіховий Спас віруючі можуть вживати м’ясну та молочну продукцію.

Традиційно з 29 серпня починають збір горіхів, що дозріли в лісах. Їх заготовляють, а також заговорюють, щоб залучити в будинок благополуччя і процвітання. Горіхи містять велику кількість корисних речовин, тому так цінуються віруючими, адже їх можна вживати і в прийдешні пости.

Серпневі Спаси – час молитов і прохань, звернених до Вищих Сил. Під час кожного зі свят можна і потрібно читати молитви, щоб не зупинятися в духовному розвитку, протистояти силам зла і залучати в життя благополуччя.