Загальновідома фраза «діти – наше майбутнє» не втрачає своєї актуальності в суспільстві: від того, як громада дбає про молоде покоління нині, отримавши нові шляхи та ресурси в умовах реформи децентралізації, залежить її майбутнє в найближчі роки.
«Громада, дружня до дітей та молоді»: цю ініціативу було започатковано в Україні ще 2018 року між ЮНІСЕФ, урядом України та країнами-партнерами. Сенчанська ж молодь із впевненістю може констатувати, що саме наша громада і є «дружньою до молоді», адже ставить своїм пріоритетом саме дитину – диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою.
Увага органів місцевого самоврядування до навчання, повноцінного дозвілля та всебічного розвитку дитини – не лише важливий показник добробуту будь-якого населеного пункту, а й водночас індикатор передбачливості його очільників, яким громада довірила керувати процесом розвитку своєї території.
Саме тому таким актуальним сьогодні є питання місцевого самоврядування. Здавалося б, цей термін зустрічається нам буквально на кожному кроці: у газетах, інтернет-статтях, випусках теле- та радіоновин… Та все ж пересічному українцю іноді складно розібратися в нюансах політичного тлумачення. А що вже говорити про дітей!
Дорослим завжди цікаво почути думку наймолодших громадян з приводу того, яким для них є світ дорослих – світ влади та управління.
Саме тому Полтавською обласною асоціацією органів місцевого самоврядування спільно з КУ «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» до Дня місцевого самоврядування було організовано конкурс під назвою «Самоврядування очима дітей».
Конкурс проходив на Полтавщині вже вчетверте – під егідою Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування та за сприяння Полтавської обласної ради. Однак родзинкою стало те, що вперше оцінювалися роботи не лише за напрямом образотворчого, а й декоративно-ужиткового мистецтва.
Вихованці нашого закладу не могли залишити поза увагою таку подію, адже ні для кого не секрет, що й гуртківці, й педагоги Будинку творчості достатньо креативні та майстровиті. Ідеї дітей та їхніх наставників були дуже цікаві, так під час виготовлення робіт використовувалися різноманітні техніки виконання: тістопластика, пластилінографія, оригамі, квілінг, м’яка іграшка, аплікація, печворк, вишивка.
Роботи вихованців А. О. Адамчук (гурток «Оригамі»), О. В. Бандурко (гурток «Художнє ліплення), О. Є. Бакляк (гурток виготовлення сувенірів «Творча майстерня») надзвичайно гідно представили нашу громаду. Цьогоріч на конкурс, який охоплював три вікові категорії, надійшло понад 150 робіт від вихованців навчальних закладів та центрів позашкільної освіти з усіх куточків Полтавщини.
Тож вельми приємно відзначити, що серед дев’ятьох переможців конкурсу двоє – вихованці Сенчанського Будинку дитячої та юнацької творчості.
Саме вони отримали запрошення 15 лютого відвідати Полтавську обласну державну адміністрацію, де перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко разом із виконавчим директором Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Володимиром Микійчуком вручили нагороди переможцям обласного творчого конкурсу «Самоврядування очима дітей».
Вітаючи переможців, Олександр Лемешко зауважив, що конкурс сприяє розширенню знань про роль органів місцевого самоврядування.
«Мені дуже приємно, що у нас активні діти, й особливо радує те, що серед нагороджених – вихованці навчальних закладів районів області. Такі проєкти є хорошим стимулом для творчих та ініціативних дітей. Школярі відчувають, що здатні впливати на розвиток нашої держави, покращувати її економічний та людський потенціал. Переконаний, що наше майбутнє творитимуть саме завзяті й наполегливі діти. Нині в громадах є чимало можливостей впливати на життя громадян, саме тому завдяки творчим змаганням діти можуть краще зрозуміти місцеве самоврядування, вивчити його роль та потенціал», – зазначив він.
Дійсно, політичні реалії не є пріоритетом номер один у переліку інтересів дітей та молоді, але, можливо, відображення «дорослих» питань через призму творчості, дитячої фантазії – це оптимальний та дієвий спосіб отримання нових знань. Адже в переважній більшості дитячих конкурсних робіт вгадувався єдиний лейтмотив: органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за господарювання на місцях, у селах та селищах, містах та громадах, і можуть заслужити повагу жителів, лише впроваджуючи це господарювання розумно та раціонально. Такий зміст мали і роботи наших вихованок. Юлія Окіпняк та Ольга Шевченко отримали від організаторів не лише грамоти, але й цінні подарунки та солодощі. А ще учасникам заходу запропонували відвідати залу засідань, де й приймаються доленосні для Полтавщини рішення.
Адміністрація Сенчанського БДЮТ, вихованці та їхні батьки дякують голові Сенчанської тергромади Н.В. Сліпуховій за організацію та фінансування поїздки на нагородження до Полтави.
Наш кор.
Обговорення матерiалу