- Лохвиця News - https://lnews.com.ua -

Будь-який мешканець громади може взяти участь у конкурсі екологічних громадських ініціатив Полтавщини, що стартує 14 квітня

Сьогодні, 6 квітня, у Полтавській обласній раді відбулося засідання робочої групи із супроводу конкурсу екологічних громадських ініціатив Полтавської області.

Конкурс існує з 2019 року. Проєкти, які подають на конкурс, мають розв’язати мікроекологічні проблеми у громадах. Будь-який мешканець області, якому вже виповнилось 14 років, може онлайн подати свій проєкт на конкурс. Подавати їх можна з 14 квітня по 14 травня.

Щороку на реалізацію проєктів-переможців з обласного бюджету надають 2 мільйони гривень. По 100 тисяч на один проєкт. Фінансування здійснюється 50 на 50: з обласного бюджету – 50% та з місцевого – 50%. Нагадаємо, у 2020 році перемогли 46 проєктів, з яких реалізували лише 16. Це пов’язано з тим, що не всі громади змогли освоїти кошти.

Засідання робочої групи із супроводу конкурсу екологічних громадських ініціатив Полтавської області

“Раніше бали того чи іншого проєкту рахували пропорційно враховуючи кількість населення села, селища чи міста. Це урівнювало шанси на перемогу. Коли в Україні змінився територіальний устрій, доречно враховувати населення громади. Також потрібно зробити три рейтинги громад: сільські, селищні і міські. Тобто, буде три списки проєктів. Для міста, селища і села”, – розповіла секретар робочої групи, заступник начальника відділу інвестиційної діяльності та проєктного менеджменту виконавчого апарату Полтавської обласної ради Олеся Дроботенко.

Члени робочої групи одноголосно проголосували за ці зміни.

Лохвиця News