- Лохвиця News - https://lnews.com.ua -

З 1 липня змінився розмір дитячих виплат

З 1 липня в Україні збільшився розмір прожиткового мінімуму. Попри те, що сума дитячих коштів визначається рішенням суду, вона не може бути менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Таким чином, згідно з чинним законодавством, збільшується й гарантований мінімальний розмір аліментів. Він складатиме:

Начальник Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина Свистун розповіла, що задля урегулювання питання збільшення аліментів батькам непотрібно самостійно звертатися до державних виконавців. Адже збільшення прожиткового мінімуму є підставою для автоматичного визначення фахівцем юстиції розміру аліментів з урахуванням такого збільшення з моменту набуття чинності даних норм. Таким чином вказана процедура відбувається в автоматичному порядку, без жодних звернень стягувача аліментів.

До речі, на Полтавщині наразі значиться майже 25 тисяч батьків-аліментників, на Сумщині — понад 16 тисяч та більше 15 тисяч — на Чернігівщині.

Нагадаємо, з початку 2021 року державні виконавці Лохвицького районного відділу державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управляння Міністерства юстиції (м. Суми) стягнули [1] майже 5 мільйонів гривень аліментів, відновивши економічні права 430 дітей.

За повідомленням Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції