- Лохвиця News - https://lnews.com.ua -

У Сенчі пройшла виставка воєнкора Володимира Лазарєва “На варті миру і незалежності”

20 липня у Сенчанському будинку культури за сприяння Спілки ветеранів ЗСУ, воїнів АТО та Сенчанської територіальної громади відбулася фотовиставка робіт військового кореспондента Інформаційного агентства МО України «АРМІЯinform» Володимира Лазарєва.

— Мета виставки — залишити на скрижалях пам’яті щось про війну на Сході країни, тому що про неї не можна просто розповідати, її треба відчути, — прокоментував пан Володимир. — Я хочу у своїх роботах показати просто «обличчя передової», а не «обличчя війни». Уже 8-й рік ми боремося з російським агресором, та якби не підтримка волонтерів та віра народу, то ми б так довго на вистояли. Щоб ви розуміли 99% людей, які знаходяться в зоні бойових дій, чітко знають, чому вони там і для чого. Не військові починають війну, але нам її закінчувати і від цього нікуди дітися.

Ідея автора — показати, що батьківщину захищають не супергерої, а звичайні люди різного віку та уподобань. Це ті, у кого Україна в розумі, в серці і в руках. Кожна світлина серед тих, що були представлені на виставці не безіменна, а має свою передісторію. Про те як поряд живуть рідні, але їх розділяють бойові точки ворогів. Про кохання, яке зародилося під час обстрілу та закінчилося весіллям. Це яскравий приклад того, що там, де війна несе смерть, все одно вирує життя, там вчишся цінувати кожну мить.

На виставці також була представлена колекція шевронів, адже на сьогодні кожна бригада та батальйон мають свій «знак». Вінцем колекції є шеврони спец призначенців та морської піхоти. Також присутні могли побачити, як змінилася військова форма від звичайного нашого «дубка» до форми американського та британського зразка.

На заході був присутній і учасник збройних конфлікті на Сході України з позовним «Термінатор», який сказав:

— Низький уклін волонтерам до самої землі. Якби не ви, ми б не прорвалися. Мій девіз: «Не тікай від бандерівця, бо помреш втомленим…».

Сенчанський сільський голова Наталія Сліпухова від усієї громади подякувала військовому кореспондентові за візит та цікаву розповідь. Побажала автору продовжувати свою діяльність, але вже під мирним небом, щоб нарешті завершилась ця страшна війна, бо ми єдині і в цьому наша сила.

Перед цим Володимир Лазарєв продемонстрував свою експозицію мешканцям Лохвицької [12] та Заводської [13] міських громад.

Наш кор.