Учора, 4 травня 2019 року, в с. Попівка Миргородського району відбулося обласне свято «Козацька слава», присвячене вшануванню пам’яті борців за волю України та 100-річчю української народної революції.
Цей захід проводиться втретє, але нинішнього року він набув статусу обласного. Відкрили свято: його засновник і організатор – отаман Попівської сотні Миргородського полку Українського козацтва Іван Колодько та сотник цього полку – Анатолій Карбан.
В офіційній частині свята взяв участь і виступив з вітальним словом керівник лохвицької делегації – голова громадської ради при Лохвицькій РДА, голова громадської організації «Народна Рада Лохвиччини» Віктор Гіржов. Він запросив усіх присутніх на фестиваль, присвячений Несторові Городовенку, що має відбутися в Лохвиці на Трійцю (16 червня ц.р.) і вручив господарям свята книгу отамана Лохвицького козацького полку Івана Дудника про нашого земляка, генеалога і геральдика В’ячеслава Сенютовича-Бережного, котрий досліджував відомі козацькі роди.

В рамках свята проходив конкурс творчих колективів з виконання героїко-патріотичних творів.
Народний ансамбль бандуристок «Струни серця» Лохвицького РБК (керівник Тамара Федоренко) відкрив творчий конкурс. І хоч дощ завадив артистам виконати весь запланований репертуар – лише однією піснею “Яничари” колектив задав високий тон творчому змаганню, яке організатори вимушені були перенести до приміщення місцевого клубу. Наші конкурсантки отримали Почесну грамоту за підписом директора Департаменту культури й туризму Полтавської ОДА В.В. Вождаєнко. Сподіваємось, що після підбиття остаточних підсумків творчого змагання, лохвицькі бандуристки отримають ще й нагороду за призове місце.
Козацький рух в Україні набирає сили і це справедливо, адже українська держава починалася саме з періоду козаччини — там гартувалася слава українського народу, закладались засадничі основи його державності. Сьогодні козацькі традиції повинні послужити українцям у боротьбі з могутнім і підступним ворогом, що посягнув на незалежність і територіальну цілісність України.
Свято було насиченим і різноплановим: пройшов парад учасників, відбулися панахида за загиблими українськими героями, посвята в джури та демонстрація козацького вишколу. Не обійшлося, звичайно ж, і без смачної козацької каші, якою господарі щедро пригощали всіх охочих.
Наш кор.
Обговорення матерiалу