- Лохвиця News - https://lnews.com.ua -

Підготовка до фестивалю ім. Нестора Городовенка вийшла на фінішну пряму

Учора, 13 травня, у відділі культури й туризму Лохвицької РДА відбулася чергова нарада з питань підготовки й проведення Першого районного фестивалю ім. Нестора Городовенка «Клечальні наспіви на Сухій Лохвиці». Нараду провів завідувач відділу Сергій Марченко.

Як вже повідомляв [1] портал ЛохвицяNews, фестиваль, ініціатором проведення якого виступила громадська організація «Народна Рада Лохвиччини» (керівник Віктор Гіржов), приурочено до 55-річчя пам’яті нашого славного земляка Нестора Городовенка − засновника Державної академічної хорової капели «Думка, та 100-річчя з дня створення цього всесвітньовідомого колективу.

Остаточно визначені дата, час і місце проведення мистецького свята: 15 червня ц.р., о 15.00 год., на території Соснового парку.

Підготовка до фестивалю, ідею якого активно підтримав голова Лохвицької райдержадміністрації Володимир Рязанов, і яка знайшла схвальний відгук у Полтавській ОДА, розпочалася ще наприкінці минулого року. В рамках цього заходу заплановано перейменування вулиці Степової в с. Венслави – на малій Батьківщині митця, на вулицю Нестора Городовенка та присвоєння імені відомого хормейстера одній із нових вулиць у м. Лохвиця. Готується до перевидання книга журналіста й краєзнавця Георгія Шибанова «Нестор Городовенко. Життя і творчість». Планується встановлення пам’ятного знака, присвяченого Городовенку, у Венславах. Крім того, в Лохвицькому краєзнавчому музеї відкриється експозиція, присвячена визначному організатору хорового мистецтва.

Попереду – лише місяць часу, впродовж якого організатори свята мають провести великий комплекс заходів, щоб фестиваль став справжньою культурною й духовною подією в житті не лише району, але й Полтавщини в цілому. З цією метою на мистецьке свято запрошуються творчі колективи з усіх районів області.

Готуються також приємні сюрпризи і сувеніри для всіх, хто стане учасником цього величного дійства, покликаного відродити ім’я нашого славетного земляка, несправедливо замовчуваного радянською історіографією, котрий проніс любов до української пісні впродовж всього свого життя і прославив наш край на весь світ.

ЛохвицяNews