- Лохвиця News - https://lnews.com.ua -

У Венславах з’являться вулиця й провулок Нестора Городовенка. А для Лохвиці ця видатна постать, напевно, є недостатньо… видатною

Відбулося перше засідання щойно створеної комісії з найменування та перейменування вулиць, площ, провулків, інших об’єктів на території Ригівської сільської ради. Новостворений самоврядний орган очолює заступник сільського голови з питань виконавчого комітету Володимир Зінченко.

На засіданні члени комісії, відгукнувшись на пропозицію Громадської організації «Народна Рада Лохвиччини» (голова Віктор Гіржов), та врахувавши думку сільського голови Олексія Кутецького, одноголосно ухвалили рішення про перейменування вулиці Степової та провулку Степового в с. Венслави на вулицю й провулок Нестора Городовенка.

Наступного дня рішення комісії було оприлюднено на території сільської ради і після двомісячного громадського обговорення, передбаченого відповідним законом, сесія сільської ради має його затвердити.

У День села Венслави, який пройде 21 вересня ц.р., відбудуться урочистості, присвячені вшануванню пам’яті нашого славетного земляка, вихідця з цього  села − засновника всесвітньовідомої Національної заслуженої академічної капели «Думка» Нестора Городовенка, і саме тут буде урочисто повідомлено про присвоєння вулиці й провулку нового імені.

Йдучи назустріч двом важливим датам, які відзначатимуться в нинішньому році: 55-роковинам з дня смерті визначного диригента та 100-річчю з дня заснування хорової капели «Думка», Громадська організація «Народна Рада Лохвиччини» ініціювала широкий комплекс заходів [1], спрямованих на гідне вшанування пам’яті Нестора Городовенка.

Серед них − перейменування однієї з вулиць у м. Лохвиця на вулицю Городовенка, перевидання книги Георгія Шибанова «Нестор Городовенко. Життя і творчість», відкриття в Лохвицькому краєзнавчому музеї ім. Сковороди постійно діючої експозиції, присвячені геніальному хормейстеру. Також біля сільського клубу в с. Венслави з’явиться пам’ятний знак, присвячений Городовенку.

Найбільш масштабним  і цікавим заходом має стати фестиваль ім. Нестора Городовенка [2] «Клечальні наспіви на Сухій Лохвиці», що відбудеться напередодні свята Трійці, 15 червня ц.р. в Сосновому парку.

Суттєвою проблемою на сьогодні (хоч і штучно створеною), є перейменування однієї з вулиць райцентру. В місті переважають топоніми, присвячені радянським воєначальникам, а також «красиві назви» − вулиці Світанкова, Набережна, Садова і навіть… Виноградна (!). Немає лише вулиці, присвяченої постаті  Городовенка, котрий ніс світу українську культуру, духовність, популяризував український хоровий спів, зокрема, в Німеччині й Канаді, прославив наш край на весь світ.

На засіданні колегії міськради, що відбулася 22 травня, голова НРЛ Віктор Гіржов вкотре виступив із пропозицією про перейменування однієї з вулиць на вулицю Городовенка, але там знову пропонували варіант присвоєння імені хормейстера одній із нових вулиць. Таку пропозицію в раді озвучували ще три роки тому, але в місті за цей час так і не з’явилося жодної нової вулиці. То де гарантія, що вона з’явиться тепер? І хіба логічно присвоювати ім’я такого видатного діяча вулиці десь у полі, де крім забитих кілочків роками може нічого не з’явитись? Тобто, пропонується піти найлегшим шляхом, аргументуючи це тим, що “люди не хочуть перейменувань”. А хтось із тими людьми говорив на цю тему? Практика свідчить, що мешканці вулиць готові підтримати ідею про перейменування, якщо з ними проводяться довірливі бесіди й відповідна просвітницька робота.

Шкода, що на 28-му році нашої Незалежності склалася така некрасива ситуація. Напевно, не слід за господарськими й комунальними турботами забувати про значення історії, культури, духовності для розвитку будь-якого суспільства. А для нас ці речі сьогодні важливі, як ніколи, аби знову не опинитися в московському стійлі. Хоч, як показали останні вибори, є чимало охочих до цього…

Наш кор.