Професійно-технічні училища Лохвицького району невдовзі припинять своє існування. Відбудеться це у 2020 році, рішення витікає із заходів з оптимізації навчальних закладів.
З 2016 року професійно-освітні заклади країни перейшли з державного підпорядкування на обласний рівень. На Полтавщині нині діє 33 професійно-технічних училища. Найбільш ефективні серед них знаходяться у місті Кременчуці – їх всього чотири.
Лохвицьке ПТУ№27 і Заводське ПТУ №32 – одні з найменш затратних в області за показниками річного бюджету. Нижчий показник – лише у Гадяцькоого аграрного училища. Проте, в обох лохвицьких ПТУ – одні з найвищих показників витрат на одного учня: 58 628 грн та 60 422 грн відповідно. Отже, прийнято рішення про об’єднання цих трьох закладів в один – на базі гадяцького училища.
Сьогодні в Україні спостерігається кадровий голод – стає все важче знайти висококваліфікованих спеціалістів робітничих професій, є тенденція до зростання кадрового дефіциту і серед випускників вищої школи.
Причини зрозумілі: велика кількість фахівців виїздять на заробітки за кордон. Найбільш привабливими для українських трудових мігрантів є: Польща, Чехія, Італія, Португалія, Росія та деякі інші країни Сьогодні Німеччина відкриває робочі візи для іноземних громадян.
Несприятлива демографічна ситуація в Україні, недобір учнів у ПТУ, коледжах викличе подальший кадровий голод – Україна буде вимушена «імпортувати» трудові ресурси з-за кордону. І якщо в країнах Заходу потреба в додаткових робочих руках викликана зростанням темпів економіки і створенням нових робочих місць, то в Україна ситуація склалася з точністю до навпаки: економіка останнім часом деградує, а процес відтоку «умів» і робітників за кордон у пошуках кращих заробітків, активізується. Україна стала донором трудових ресурсів для більш розвинених економік Європи і світу, і ознак того, що ця тенденція якось переломиться, наразі не видно.
ЛохвицяNews
Обговорення матерiалу