- ЛохвицяNews - https://lnews.com.ua -

Герої чужої війни

Учора, 15 лютого, у сквері Героїв України м. Лохвиці, біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, відбувся урочистий мітинг, присвячений вшануванню учасників бойових дій на території інших держав та 31-й річниці виведення військ із республіки Афганістан.

Афганська війна належить до тих подій ХХ-го століття, які все ще не знайшли свого повного і об’єктивного висвітлення й аналізу – вона залишається «білою плямою» новітньої історії та чекає на своїх фахових і неупереджених дослідників.

Для нашого народу виведення радянських військ із Афганістану в лютому 1989-го року означає лише одне: українські воїни перестали вмирати на чужій землі, на чужій для них війні. Вони були військовослужбовцями і гідно виконали свій громадянський обов’язок, продемонстрували вірність військовій присязі. Багато з них не повернулися до рідних домівок з тієї безглуздої, незрозумілої війни…

В урочистому мітингу взяли участь керівники району й міста, ветерани Афганістану, громадськість Лохвиччини. Перед присутніми виступили заступник голови Лохвицької районної державної адміністрації Олександр Єсіков та Лохвицький міський голова Віктор Радько. За полеглими воїнами була звершена панахида.

На знак вшанування світлої пам’яті тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя, до нещодавно оновленого пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам лягли живі квіти.

ЛохвицяNews