- ЛохвицяNews - https://lnews.com.ua -

Звернення голови Лохвицької райдержадміністрації Тетяни Костенко до мешканців Лохвицького району

Шановні мешканці Лохвицького району!

Протягом останніх тижнів всі ми отримуємо безліч інформації щодо пандемії коронавірусу в світі та, зокрема, в Україні. Ситуація, з якою зіткнулося людство, несе загрозу не лише життю та здоров’ю людей, але й економічному стану. Часи – непрості, і їх фінал – відкритий. Тому саме від наших спільних зусиль залежить наскільки швидко та ефективно ми зможемо витримати карантинні заходи, забезпечити своєчасне виявлення, обсервацію або лікування.

На сьогодні в Лохвицькому районі не зафіксовано жодного випадку захворювання на коронавірус. Проте ситуація може змінитися у будь-який момент.

Саме тому я звертаюсь до кожного з Вас, шановні земляки, не ігнорувати рекомендації медиків щодо поширення коронавірусу, і з усією відповідальністю поставитися до власної безпеки та безпеки рідних і близьких людей.

Скоротіть живе спілкування. У сучасному світі є можливість бачити один одного завдяки відеозв’язку і телефону.

Не забувайте про людей похилого віку, які перебувають у групі ризику. Зателефонуйте їм, запитайте про їх потреби, купіть їм їжу, необхідні ліки. Пам’ятайте, ви можете зберегти їм здоров’я та життя.

Окремо звертаюсь до батьків: «Карантин – це не канікули! Значення призупинення освітнього процесу в освітніх закладах району полягає в тому, щоб ваші діти залишались вдома».

Особливо наголошую на необхідності дотримуватись правил гігієни:

Успішний досвід інших країн довів, що найефективніший спосіб попередження та поширення хвороби – самоізоляція.

Особливо це стосується громадян, які повернулися з-за кордону: після повернення з подорожі забезпечте самоізоляцію вдома протягом щонайменше 14 днів. Навіть, якщо Ви не маєте ознак захворювання, Ви можете бути розповсюджувачем інфекції.

Якщо у вас з’явились такі симптоми як: кашель, ускладнене дихання, підвищена температура – негайно, в телефонному режимі, зверніться до свого сімейного лікаря, повідомте про історію ваших подорожей та можливі контакти.

Звертаю Вашу увагу: в Лохвицькому районі працює цілодобова «Гаряча лінія» центру первинної медико-санітарної допомоги за телефонами:

050-831-72-15 098-646-92-69.

Маєте питання чи сумніви щодо власного стану здоров’я – зателефонуйте; Вам обов’язково нададуть фахову допомогу.

Шановні лохвичани! Також якщо вам стали відомі випадки, коли особи, які повернулися із-за кордону, не дотримуються режиму самоізоляції, обов’язково повідомляйте про це за номером телефону 102.

У Лохвицькому районі працюють служби правопорядку, які слідкують за дотриманням громадянами норм карантину.

Нагадую, що законодавством України за порушення санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм встановлено адміністративний штраф – від 17 до 170 тисяч гривень.

Пам’ятайте: самостійно жодна медицина світу не може зупинити поширення коронавірусу. Тільки особистою відповідальністю кожного, самоорганізацією та злагодженістю дій ми зможемо подолати небезпечний вірус, вберегти від нього себе та своїх рідних!

Зберігайте спокій та будьте здорові!

Лохвицька РДА