- ЛохвицяNews - https://lnews.com.ua -

Без маски — ні кроку, більше двох не збиратись: Уряд посилив карантинні заходи

Уряд України посилив карантинні обмеження через загрозу коронавірусу: заборонено гуляти в парках, на дитячих та спортмайданчиках, виходити без документів, перебувати на вулиці дітям, без супроводу, а з 6 квітня — бути на вулиці без маски та збиратися групами більше 2 осіб.

Кабінет міністрів України оприлюднив доопрацьовану зі змінами постанову № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», прийняту 11 березня. Зміни передбачають вичерпний перелік обмежень, які мають посилити захист від розповсюдження коронавірусу територією країни.

Так, основні заборони:

з 6 квітня 2020 року:

з дня публікації змін у друкованому виданні:

Також постанова закріплює правила проведення самоізоляції та обсервації. Контроль за дотриманням режиму самоізоляції здійснюватимуть поліцейські, військовослужбовці, Нацгвардія, працівники держустанов МОЗ тощо. Постанова набуває чинності після опублікування в офіційному друкованому виданні.

Спочатку порушників лише попереджатимуть, але у випадку злісних порушень, почнуть штрафувати.

Нагадаємо, штраф за порушення умов дотримання карантину становить від 17000 до 34000 грн. Згідно зі статтею 325 ККУ, порушення цих норм, яке призвело до поширення захворювання, тягне за собою позбавлення волі на строк до 8 років.

Всі заборони, відповідно до документу, діятимуть до 24 квітня.

Водночас в уряді вже заявляють, що можуть продовжити карантин, якщо цього вимагатиме ситуація з поширенням коронавірусу.

Проте прем’єр Денис Шмигаль у п’ятницю припустив можливість поступового послаблення карантину, якщо динаміка захворюваності почне знижуватися.

ЛохвицяNews