- ЛохвицяNews - https://lnews.com.ua -

Верховна Рада різко підвищила штрафи за підпал трави й лісові пожежі

Згідно з порівняльною таблицею, опублікованою на сайті парламенту, забруднення повітря речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, каратиметься, зокрема, штрафом від 30 600 до 61 200 гривень (раніше штраф був від 1700 до 3400).

За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом одним із видів покарання буде штраф від 91 800 до 153 000 гривень.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах каратимуть штрафами від 3 060 до 6 120 гривень (було – від 170 до 340 гривень). Посадовці платитимуть від 15 300 до 20 400 гривень.

На Лохвиччині, як і в інших куточках України, нинішній рік особливо щедрий на відкриті пожежі: горять луки, болота, узбіччя доріг, ліси. Поліція недопрацьовує, а громадськість часто проявляє байдужість — навіть володіючи інформацією про паліїв, до правоохоронців не звертаються. Відтепер ситуація може змінитись на краще: як окремі зловмисники, так і керівники державних та приватних підприємств тричі замисляться перед тим, як спричиняти шкоду довкіллю та здоров’ю людей.

ЛохвицяNews