- ЛохвицяNews - https://lnews.com.ua -

У Лохвицькій міськраді прокоментували можливе закриття аптеки №116

Сьогодні в Лохвиці і в районі в цілому активно обговорюється питання щодо можливого закриття Аптеки №116 ПОКП «Полтавафарм».

Мешканці Лохвиччини занепокоєні тим, що внаслідок ліквідації цього державного фармацевтичного закладу деякі препарати, які можна отримати за рецептом лікаря (інсулін, наркотичні засоби, препарати для орфанних хворих тощо) чи ліки за пільговою ціною, стануть недоступними для окремих категорій населення. На сайті Лохвицької міськради з’явилася публікація з роз’ясненням ситуації, що склалася.

Зокрема відзначається, що мережа аптек Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм», до складу якої входить і Лохвицька аптека №116, перебуває на межі банкрутства. Загальний борг підприємства – 82 млн. грн. Понад 30 млн. грн. «Полтавафарм» заборгувало постачальникам.

Аптека, розташована в м. Лохвиця по вулиці Героїв України, 15,  перебуває на балансі Управління майном Полтавської обласної ради, яке на сьогодні вирішує питання про можливий продаж даного приміщення.

Лохвицька міська рада не стоїть осторонь питання, яке турбує мешканців громади: 10 березня 2020 року були направлені Звернення до голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, Управління майном Полтавської обласної ради та Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА з проханням передачі цього приміщення на баланс Лохвицької міської ради з метою подальшого створення тут комунальної аптеки.

Крім того, до вирішення цього питання, за зверненням Лохвицької міської ради, було залучено депутатів Полтавської обласної ради Віктора Щурова та Валерія Прядка, які на засіданнях профільних комісій обласної ради порушували питання про передачу цього приміщення в комунальну власність Лохвицької міськради.

Наразі Полтавською обласною радою вирішується питання щодо можливого погашення заборгованості за рахунок продажу майна цих аптек. Після такої відповіді, отриманої 24 квітня 2020 року, Лохвицька міська рада повторно 29 квітня 2020 року звернулася до Полтавської ОДА, обласної ради та Управління майном з пропозицією передати приміщення аптеки №116 на баланс міської ради для подальшого створення тут комунального фармацевтичного закладу.

Зазначаючи, що ефективних важелів впливу на дії Полтавської обласної ради Лохвицька міськрада не має (що цілком логічно), тут, все ж-таки, сподіваємося на позитивне вирішення питання та появу в Лохвиці власної комунальної аптеки.

ЛохвицяNews за повідомленням Лохвицької міськради