- Лохвиця News - https://lnews.com.ua -

Сьогодні — Міжнародний день музеїв 

Щорічно, 18 травня, відзначається Міжнародний день музеїв — свято музейництва. Цього дня  більшість музейних закладів працюють безкоштовно і радо відкривають свої виставкові зали.

Вперше Міжнародний день музеїв відсвяткували в усьому світі 1977 року, коли  відбулася 11 генеральна  конференція Міжнародної ради музеїв (ICOM). Тоді ж був запропонований девіз свята: «Музеї – важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру між народами».

У Лохвицькому районі діє низка музейних закладів. Головні серед них — відомі далеко за межами району й області: Лохвицький краєзнавчий музей ім. Г.С. Сковороди та Меморіальний комплекс «Урочище Шумейкове».

З нагоди Дня музеїв, голова Лохвицької райдержадміністрації Тетяна Костенко привітала музейних працівників Лохвиччини з їх професійним святом. У тексті вітання, зокрема, говориться:

«Шановні, працівники музеїв Лохвиччини!

Прийміть сердечні вітання з нагоди Вашого професійного свята – Міжнародного дня музеїв. Благородна і водночас відповідальна місія відведена музеям. Вона спрямована на дбайливе збереження та популяризацію унікальних духовних надбань нашого народу, його історико-культурних реліквій. Тому люди завжди цінували і цінують ваші щоденні творчі зусилля, самовіддану працю, яка виокремлюється високим професіоналізмом, подвижництвом та сприяє примноженню нетлінних духовних надбань.

Завдяки  Вам маємо змогу хоч на кілька хвилин перенестися в світ прадавніх історій та легенд, на власні очі побачити історичну і культурну спадщину, що дісталася нам від наших пращурів.

Висловлюю Вам, шановні працівники музеїв, сердечну вдячність за натхненну працю й вірність професії, за те, що поєднуєте минуле, сьогодення й майбутнє, виховуєте почуття прекрасного, повагу до народних традицій і любов до національного мистецтва.

Щиро бажаю невичерпної енергії, вдалих пошуків, цікавих знахідок, добробуту, здоров’я і щастя, непохитної віри в завтрашній день».

ЛохвицяNews за повідомленням Лохвицької РДА