- ЛохвицяNews - https://lnews.com.ua -

Сьогодні українці відзначають День слов’янської писемності і культури

24 травня Україна відзначає День слов’янської писемності й культури. Цей день потрапив до українського календаря згідно з Указом президента від 17 вересня 2004-го року. Свято відзначається щороку у день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, які були просвітителями і відіграли визначну роль у розвитку і становленні слов’янського письменства й культури.

Як зазначається в указі глави держави, свято було встановлене “…на підтримку ініціативи органів державної влади, Національної академії наук України, громадських і релігійних організацій та враховуючи історичне і просвітницьке значення спадщини слов’янських первоучителів у здобутку національної культури…”.

З нагоди свята, голова Лохвицької районної державної адміністрації Тетяна Костенко звернулася до мешканців району зі словами вітання, оприлюдненими на сайті РДА. Там, зокрема, сказано:

“Цього дня ми вшановуємо братів-подвижників Кирила та Мефодія, які дали слов’янському світу алфавіт, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності та фундамент усіх слов’янських літератур. Кожна культура, мова є безцінним надбанням людства, дзеркалом, яке відображає душу народу, його історію, звичаї, уподобання.

З нагоди святкування цієї пам’ятної дати бажаю всім злагоди, толерантності та миру. Лише любов до власної історії, плекання та примноження культурної і духовної спадщини свого народу є рушійною силою морального та духовного розвитку будь-якого суспільства”.

ЛохвицяNews