- ЛохвицяNews - https://lnews.com.ua -

Опубліковано остаточний план формування ОТГ на Полтавщині

27 травня 2020 року Кабінет міністрів опублікував Розпорядження [1] № 571-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Полтавської області», прийняте ще 13 травня. Остаточна версія плану містить 61 ОТГ Полтавщини, які мають сформувати до місцевих виборів у жовтні цього року.

Нагадаємо, на початку травня Полтавська ОДА подала Уряду проект Перспективного плану ОТГ, де було 60 громад. Під час роботи над затвердженням плану у Києві до фінальної версії додали плани на створення ще однієї, 61-ї громади — Березоворудської, яка складається з 7 населених пунктів. У попередній редакції вони входили до Пирятинської ОТГ.

Формування усіх 61 ОТГ має закінчитися у жовтні 2020 року — тоді, коли відбудуться місцеві вибори. ЦВК сформує виборчі округи відповідно до перспективного плану. Цей крок буде завершенням першого етапу децентралізації.

Найбільшою за населенням та бюджетом буде Полтавська ОТГ. За розміром бюджетних коштів на одного мешканця громади — Сенчанська ОТГ.

На Лохвиччині буде створено три спроможні об’єднані територіальні громади: Лохвицька, Заводська, Сенчанська.

До Лохвицької ОТГ увійдуть — м. Лохвиця, а також наступні громади: Васильківська, Безсалівська, Бербеницька, Білогорільська, Гирявоісковецька, Жабківська, Лучанська, Ригівська, Свиридівська, Харківецька, Погарщинська, Токарівська, Яхниківська.

Заводська ОТГ складатиметься з трьох громад: Заводської, Бодаквянської, Пісківської.

До складу Сенчанської ОТГ входитимуть такі громади: Сенчанська, Шеківська (Лубенський район), Вирішальненська, Ісковецька, Корсунівська, Жданівська (Лубенський район).

Після створення ОТГ мешканці сіл, що приєдналися до міських ОТГ, не стануть міськими жителями. Це буде старостинський округ. Замість сільського голови там буде староста — його або обиратимуть, або призначатимуть. Люди, які є в штаті сільської ради, будуть переведені до штату міської, але продовжать працюватимуть віддалено. ОТГ вирішуватиме, яка кількість старостинських округів буде в об’єднанні. Як правило, колишня сільрада стає старостинським округом.

Протягом останніх двох тижнів під стінами Полтавської ОДА активно мітингували мешканці Кирило-Ганнівки, Засулля, Ковалівки, Супрунівки та інших сіл, які невдоволені затвердженим перспективним планом. Чи будуть до місцевих виборів враховуватися їх вимоги щодо перегляду територій ОТГ достеменно невідомо.

Джерело [2]