- Лохвиця News - https://lnews.com.ua -

У Полтаві заслухали звіт про оцінку впливу на довкілля проєктів газовидобутку на Лохвиччині

Звіт про оцінку впливу на довкілля (ОВД) — важлива складова діалогу між газовидобувними компаніями та місцевими громадами. Представництво «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» із групи компаній Smart Energy презентувало в Полтаві звіт ОВД про діяльність, що планується у 2021-2023 роках. Фахівці роз’яснили нюанси різних етапів роботи та відповіли на запитання мешканців територій, де підприємство здійснює свою діяльність.

Згідно з законом «Про оцінку впливу на довкілля», з 2017 року в Україні проводять громадські слухання звітів. Такі заходи — світова практика. Вони забезпечують прозорість газовидобувної галузі.

— Завжди орієнтуємося на те, щоб наша діяльність була безпечною як для людей, так і для довкілля. При проведенні процедури ОВД спілкуємося з громадськістю. Надаємо людям вичерпну інформацію про різні виробничі процеси та відповідаємо на запитання, — зазначає менеджер із корпоративних комунікацій Представництва «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» Наталя Плеханова.

Громадські слухання організував Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації. Звіт стосується облаштування Мехедівсько-Голотовщинського нафтогазоконденсатного родовища. Проводити там роботи компанія планує орієнтовно у 2021-2023 роках. До обговорень запросили мешканців Богодарівської, Безсалівської, Яхниківської та Жабківської сільських рад.

— Громадськість активно спілкувалася із представниками компанії. На всі запитання відповіли профільні спеціалісти. Компанія надала вичерпний звіт на 485 аркушах. Він — у відкритому доступі в Єдиному реєстрі з ОВД, — розповідає головний спеціаліст відділу оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки ОДА Надія Перлова.

Після оприлюднення звіту громадськість може протягом 25 днів подати свої зауваження та пропозиції. Їх приймають у письмовій формі, в тому числі в електронному вигляді.

Представництво «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» завжди готове розповісти про свою діяльність мешканцям громад, на території яких видобуває вуглеводні. Від самого початку всі проєкти розробляються з урахуванням норм безпеки для довкілля та людей. А процедура ОВД допомагає донести цю інформацію до місцевих жителів, відповісти на їх запитання та запевнити їх у відповідальному ставленні видобувників до своєї справи.

— Намагаємося бути в конструктивному діалозі з громадами. Співпрацюємо з ними, допомагаємо вирішувати нагальні потреби. Разом реалізовуємо важливі проєкти. Завжди працюємо відповідально та відкрито, — підкреслює Наталя Плеханова.

Представництво зацікавлене у партнерських відносинах із мешканцями. Це дозволяє розвивати газовидобуток. У свою чергу, завдяки діяльності компанії громади отримують робочі місця, а до місцевого бюджету надходять податки та рентні платежі.

Джерело [7]