- Лохвиця News - https://lnews.com.ua -

Віктор РАДЬКО: «Мене звинувачують у проведенні «договірних» сесій щодо встановлення ставки єдиного податку – такого ніколи не було і не буде» (відео)

Учора, двадцять третього липня, відбулася 38-а сесія Лохвицької міської ради сьомого скликання, до порядку денного якої було внесено низку важливих питань, що стосуються життя і діяльності Лохвицької об’єднаної територіальної громади.

Але перед початком сесійного засідання Лохвицький міський голова Віктор Радько виступив із несподіваною заявою, якою спростував чутки про так звані «договірні сесії», що нібито мають місце в його роботі, і якими встановлюються ставки єдиного податку.

Він, зокрема, повідомив: «Я хотів би, щоб хтось зараз встав і сказав, з ким міський голова домовлявся про ставки єдиного податку. Я впевнений і знаю, що такого не було, тому хотів би, щоб припинились маніпуляції про договірні сесії Лохвицької міської ради. Такого не було, такого і не буде».

Після приєднання до Лохвицької ОТГ кількох сільрад, тепер у міської ради додалося турбот. Зокрема, на сесії постало питання про залучення субвенцій на заробітну плату сільським старостам та їх помічникам у Гирявих Ісківцях і Токарях – відповідне рішення повинна прийняти сесія Лохвицької районної ради.

Депутати також ухвалили важливе рішення, якого з нетерпінням чекали місцеві фермери. Йдеться про зниження ставки податку на землю за межами населених пунктів, що використовується під господарськими дворами. Нещодавно з цього приводу члени Асоціації фермерів району передали Лохвицькому міському голові звернення, в якому просили знизити ставку земельного податку з 5 до 2 відсотків. З метою підтримки цієї пропозиції, з Києва тоді приїздив голова Всеукраїнського конгресу фермерів Іван Слободяник. Під час попереднього розгляду [1] цього питання на засіданні земельної комісії міськради, Віктор Радько пообіцяв знизити ставку на 2020 рік лише на 1%, а далі – новообрані депутати розширеної ОТГ зможуть це питання переглянути і знизити податок на 2021 рік. Депутати підтримали цей компромісний варіант і ухвалили рішення про 4%.

У «різному» депутати торкнулися проблеми доріг на території ОТГ, зокрема – однієї з них, тієї, що веде до Гаївщини – вона заросла хащами і щоб розминутися тут двом великим автомобілям, одному з них доведеться заїхати в кущі. Але тут питання уперлося у відомчу приналежність шляхів, зокрема, було зазначено, що переважна їх більшість знаходиться у відання Агентства місцевих доріг Полтавської області. Лише після завершення реформи децентралізації і перепідпорядкування місцевих доріг об’єднаним громадам (з правом розпоряджатися необхідними коштами), можна буде говорити про відповідальність ОТГ за стан шляхів місцевого значення.

На цьому чергова сесія Лохвицької міської ради завершила свою роботу.

Віктор Гіржов