- ЛохвицяNews - https://lnews.com.ua -

Як вирішальненці вибороли право мати якісну дорогу на своїй території

Мешканці Вирішальненської сільської ради та навколишніх сіл нарешті святкують перемогу! Довгоочікуваний ремонт дороги на відрізку від повороту на м. Лубни і до повороту на с. Перевалівку розпочато!

Це велике досягнення всієї громади, яка діяла злагоджено й виважено. Наш випадок ще раз доводить, що треба діяти лише разом, у межах закону, і тоді результат буде обов’язково позитивний.

А почалося все ще на початку грудня 2019 року, коли терпець у людей урвався…

Від імені сільського голови Наталії Сліпухової та депутатів Вирішальненської сільської ради були написані звернення до депутата обласної ради Романа Товстого (на той момент тимчасово виконуючого обов’язки голови Полтавської обласної державної адміністрації), до керівника ДП «Агентство місцевих доріг» Полтавської області Олексія Басана, до голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького.

У цьому зверненні йшлося про вкрай незадовільний стан дороги Лохвиця – Вирішальне – Миргород. З Вирішального до Лохвиці відстань у 25 км можна було подолати не менше як за 40-50 хв!!! Важко сюди дістатися швидкій допомозі, пожежникам тощо. З восьми автобусних рейсів, що діяли за маршрутом Лохвиця – Миргород – Полтава, залишилося тільки три, та й ті нерегулярні. Село стало практично ізольованим від зовнішнього світу…

У листі депутати та члени виконкому просили вирішити питання ремонту дороги для безпечного проїзду автотранспорту. Але у відповіді, яку отримала громада, зовсім не йшлося про терміни та кошти щодо майбутнього ремонту дороги.

Тоді мешканці села прийняли рішення вийти на акцію перекриття дороги, про що повідомили сільського голову Наталію Сліпухову 17 грудня 2019 року.

Акцію було заплановано на 24 грудня того ж року. Напередодні цього заходу (23 грудня) на зустріч із депутатами та членами виконкому приїхав представник ДП «Агентство місцевих доріг» (один із інженерів, прізвище не запам’яталося). Його завданням було вмовити людей не виходити на перекриття дороги. Він  мотивував тим, що є й гірші дороги, що це не катастрофічний випадок, що це нічого не дасть і т.п. Коли ж побачив, що громада налаштована категорично, почав  обіцяти, що ремонт почнеться з 1 квітня 2020 року, що на цьому відрізку дороги вже  першого квітня стоятиме техніка. Але на питання людей стосовно начебто вже виділених коштів у минулому році на ремонт дороги, дати конструктивної відповіді не зміг.

Його поведінка ще більше підштовхнула людей до дій.

Акція протесту відбулася  24.12.2019 року з 7 години до 9 години ранку на відрізку шляху від рогу доріг Лохвиця – Лубни в с. Вирішальне до с. Шкадрети. На акцію вийшло близько 200 мешканців села.

Звичайно, ніхто з представників влади до протестувальників не приїхав. Тому, якщо роботи не будуть розпочаті, було прийнято рішення про повторну акцію (тепер вже довготривалу) другого квітня 2020 року.

І хоча влада думала дуже довго та ще й карантин вніс свої корективи, але  тендер на проведення ремонтних робіт все ж було оголошено 25 березня 2020 року.

Тепер ми можемо з упевненістю сказати, що будь-яка хороша справа починається з постановки мети, з’ясування того, що ми плануємо отримати у результаті. Потрібно йти тільки вперед, не зупинятися, не опускати руки, боротися, бути єдиними у досягненні поставлених цілей. І тоді обов’язково буде ПЕРЕМОГА!

Наш кор.

с. Вирішальне