Служба безпеки України викрила протиправну діяльність посадовців Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області. Держслужбовці сприяли бригадам браконьєрів у незаконному вилові риби в акваторії Кременчуцького водосховища та Нижньосульського національного природного парку. Про це повідомив Прес-центр Служби безпеки України.
Викриття проводили співробітники СБУ під процесуальним керівництвом прокуратури Полтавської області.
Правоохоронці з’ясували, що керівництво управління координувало діяльність браконьєрських бригад. Ті ловили рибу незаконними знаряддями лову у промислових масштабах. Робилося це в заборонені періоди вилову та в заборонених місцях, зокрема — в межах заповідних територій.
Також керівництво Управління Держрибагентства у Полтавській області налагодило мережу з переробки та збуту незаконно виловлених водних біоресурсів. Робили вони це поза контролем та обліком держави, з грубими порушеннями вимог безпеки та якості харчових продуктів, в антисанітарних умовах.
СБУ та прокуратура затримали «на гарячому» кілька браконьєрських бригад, до складу яких входили державні рибінспектори.
Правоохоронці провели 20 обшуків у помешканнях браконьєрів, місцях зберігання та переробки рибопродукції, а також у посадовців територіального управління Держрибагентства. У результаті вилучили заборонені знаряддя лову та плавзасоби, а також понад 100 тонн риби, підготовленої переважно для реалізації в Києві, Дніпрі та Харкові.
Було відкрите кримінальне провадження за статтями 364 ККУ (Зловживання владою або службовим становищем) і 249 ККУ (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). В рамках цих справ двом особам оголосили про підозру.
Тривають невідкладні слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх учасників протиправної діяльності.
Нагадаємо, це вже друга подібна справа за останні 2 роки. У червні 2017-го поліція відзвітувалася про викриття корупційної схеми Держрибагентства Полтавщини, завдяки якій незаконно виловлена та приготована в антисанітарії риба потрапляла на ринки та магазини кількох областей. У держустанові заперечили причетність посадовців до «кришування» браконьєрів. Судячи з даних реєстру судових рішень, розслідування справи, як мінімум, призупинилося.
В.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий прокоментував підозри працівників Управління Держрибагентства у Полтавській області в незаконному добуванні і збуті водних біоресурсів.
«Прикро, що незважаючи на всю роботу з охорони водних біоресурсів під час нересту, виникають такі ситуації. Звичайно, ми будемо розбиратися та максимально суворо підійдемо до вирішення питання. Якщо будуть подібні ситуації, і будуть винні — вони нестимуть покарання.
Принципова позиція обласної влади — щоб кожна служба виконувала свої обов’язки сумлінно. Щоб всі правопорушники були покарані. Бо для нас головне зберегти наші природні ресурси, екологію. І щоб всі дотримувались закону».
Обговорення матерiалу