Під час робочої наради «Культура в умовах децентралізації», що відбулася в Уряді 27 березня ц.р., прем’єр-міністр України Володимир Гройсман приділив головну увагу питанням діяльності місцевих громад, зокрема, наголосивши на важливості розвитку культури, спорту, гуманітарної сфери.
Започаткована п’ять років тому реформа децентралізації дозволила передати на місця десятки мільярдів гривень коштів, які сьогодні потрібно ефективно інвестувати у всебічний розвиток людини – в тому числі, в освіту, сферу культури, спортивну інфраструктуру. Одним із питань засідання стала оцінка запровадження програм розбудови в Україні мережі спортивних об’єктів. Як відомо, з 2016 року 10% коштів Державного фонду регіонального розвитку виділяються саме на будівництво та оновлення об’єктів спортивної інфраструктури. І минулого року обсяг асигнувань склав 600 млн грн, погоджені 137 проектів. Додатковий ресурс надали громади.
«Важливо, аби місцеве самоврядування не стояло осторонь проблем, – сказав Володимир Гройсман. – Іноді я чую: для чого нам фінансувати спорт і культуру, будемо краще туї висаджувати. Ні, це не так. Головне – інвестувати в людину».
Уряд приділяє велику увагу підтримці і розвитку культурних проектів в Україні, – сказав Гройсман. Державні та місцеві кошти спрямовуються на підтримку кіно, театрів, музеїв, галерей, закупівлю україномовних книжок», – зазначив Глава Уряду. Прем’єр нагадав, що за 2016-2018 роки за урядової підтримки в регіонах було збудовано, реконструйовано та відремонтовано 597 об’єктів культури на загальну суму 1 млрд грн.
«Культура має посідати пріоритетне місце у плані розвитку громад. Існує дві фундаментальні речі – духовність і культура. Якщо ми втратимо свою ідентичність, ми не зможемо повноцінно розвиватись як нація», – наголосив Володимир Гройсман.
Він зазначив, що підтримка Урядом культурних програм є системною та регулярною.
«Ми почали системно підтримувати кіноіндустрію. У 2019 році Уряд виділив 1 млрд грн на розвиток галузі. І ми бачимо результат. На екрани виходить все більше якісних українських стрічок. Я переконаний, що за 3-4 роки Україна може стати регіональним лідером з кіновиробництва», – зазначив Глава Уряду.
Глава Уряду наголосив, що масовий спорт – це нові стадіони, нові спортивні зали, об’єкти спортивного призначення. Це також імідж країни – як з огляду на участь українських спортсменів у змаганнях, так і з огляду на можливість проведення змагань в Україні. «За останні роки зроблено немало, але можемо зробити більше. Для цього потрібно дотримуватися чіткої пріоритезації», – додав він і запропонував поставити громадам завдання опрацювати програму розбудови стадіонів біля шкіл: за принципом розбудови дитячих садків та скорочення черги до дошкільних закладів. Стадіони, на переконання Прем’єр-міністра, стануть осередками здорового способу життя, передусім серед дітей та молоді.
Урядовий портал
Обговорення матерiалу