- Лохвиця News - https://lnews.com.ua -

Вулиці й провулку Нестора Городовенка у Венславах бути!

Громадська організація «Народна Рада Лохвиччини» – ініціатор і організатор комплексу заходів з гідного вшанування пам’яті нашого славетного земляка – засновника і багаторічного керівника Державної академічної хорової капели «Думка» та українських хорів у Мюнхені (Німеччина) і Монреалі (Канада) Нестора Городовенка, 28 травня отримала документи, що підтверджують рішення комісії з найменування та перейменування вулиць, провулків, інших об’єктів на території Ригівської сільської Ради про присвоєння вулиці Степовій і провулку Степовому в с. Венслави (де народився митець) імені Нестора Городовенка.

На засіданні комісії, що відбулося 21 травня, були присутні голова Ригівської сільради Олексій Кутецький та голова ГО «Народна Рада Лохвиччини» Віктор Гіржов. Рішення з розглянутого питання прийняли одноголосно.

Також розповсюджено повідомлення про те, що на території Ригівської сільської ради з 22 травня по 24 липня 2019 року буде проведено громадське обговорення питання, ініційованого ГО «Народна Рада Лохвиччини», «Про перейменування в селі Венслави вулиці Степової та провулку Степового на вулицю та провулок Нестора Городовенка».

Після завершення громадського обговорення, виконком Ригівської сільради спільно з комісією з найменування та перейменування проведуть 24 липня збори громадськості, на які винесуть питання про перейменування вулиці Степової і провулку Степового на вулицю і провулок Нестора Городовенка. Після цього виконком до 8 серпня опрацює пропозиції та зауваження громадян щодо цього питання.

Затим комісія з найменування та перейменування винесе на погодження виконкому Ригівської сільради питання про перейменування вулиці Степової та провулку Степового в с. Венслави на вулицю та провулок Нестора Городовенка.

В сільській раді також розглянули іншу пропозицію ГО «Народна Рада Лохвиччини» – про встановлення в с. Риги меморіальної дошки, присвяченої Нестору Городовенку, а в с. Венслави  – пам’ятного знака на честь відомого земляка, і надали перелік документів, необхідних для ухвалення відповідних рішень.

Реалізація запланованих заходів щодо гідного вшанування пам’яті видатного організатора хорового мистецтва, засновника всесвітньовідомої хорової капели «Думка», столітній ювілей якої відзначається нинішнього року, триває. Наразі, йде активна підготовка до великого мистецького свята – Першого фестивалю ім. Нестора Городовенка «Клечальні наспіви на Сухій Лохвиці», що відбудеться 15 червня ц.р. в Сосновому парку і на який з’їдуться художні колективи не лише  з нашого району, але й з низки інших районів області.

Всі, хто причетний до підготовки й проведення цього свята  – районна та міська влада, громадські організації запрошують мешканців Лохвиччини і гостей на фестиваль, що має стати помітним явищем у духовному й культурному житті нашого краю і, згідно з задумом його ініціаторів, з часом може набути статусу обласного.

ЛохвицяNews