- ЛохвицяNews - https://lnews.com.ua -

З аеропорту «Полтава» відправився перший рейс до єгипетського Шарм-ель-Шейха

Сьогодні з Міжнародного аеропорту «Полтава» полетів перший прямий рейс до Єгипту. На борту літака — 149 пасажирів. Повернуться туристи вже за тиждень.

Сьогодні о 13:10 з полтавського аеропорту до Шарм-Ель-Шейху вилетів Boeing 737-700. Рейс заповнений майже на 100%, відлетіли 149 пасажирів. Вже через тиждень ці туристи повернуться і полетять наступні. Поки що рейси до Єгипту будуть раз на тиждень, далі — двічі. З травня розпочнуть польоти до Анталії.

— Як ми знаємо, Полтавщина — не тільки культурний і духовний центр України. Це і в географічному положенні центральна частина, яка зручна і для пасажироперевезення, і для вантажного транспорту. Звичайно, хочеться мати і внутрішні рейси — велика потреба запустити їх до Львова та Одеси. Та хоч ми поки що на початковому етапі, але це вже перемога, — прокоментував в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Аеропорт розташований поруч з автошляхом М-03 Київ-Харків-Довжанський. Тут функціонує злітно-посадкова смуга довжиною 2,55 км. Вона обладнана світлосигнальною системою посадки літаків.

За словами директора ПОКП «Аеропорт-Полтава» Володимира Окари, аеропорт ще минулоріч наприкінці весни був готовий до рейсів:

— Раніше вильоти переносили через туроператора, аеропорт не має до цього ніякого відношення. Та якщо наші пасажири полюблять полтавське летовище, ми плануємо здійснювати чотири рейси на тиждень.

Заходи з розбудови інфраструктури аеропорту продовжать у 2019-2020 роках.

— Коли в нашу область приїздив Міністр інфраструктури Володимир Омелян, запропонував подавати документи на програму аеропортів України. Вона передбачає виділення коштів за умов співфінансування з областю. Так ми зможемо оновити всю злітну смугу. Також є пропозиції щодо її передачі на державний баланс, але ми хочемо залишити смугу в комунальній власності обласної ради, — розповів Роман Товстий.

Загалом, за 2018 рік у аеропорті провели такі роботи:

Директор Департаменту будівництва містобудування і архітектури та ЖКГ Тимофій Голбан розповідає, що реконструкція аеропорту стала одним з наймасштабніших проектів за останній час:

— Підрядник працював у кілька змін без вихідних. За короткий час нам вдалося перетворити нікому не потрібну будівлю на сучасний аеровокзал. І впевнений, ця історія матиме продовження — наш аеропорт стане показовим для інших міст.

Прес-служба Полтавської ОДА