- ЛохвицяNews - https://lnews.com.ua -

Українці за кордоном — потужний виборчий ресурс

За консервативною оцінкою за кордоном на сьогодні, постійно або тимчасово, перебувають 5 млн громадян України. Це ті, кого змогла прослідкувати міграційна служба або Ощадбанк чи Вестерн Юніон (завдяки переказу коштів в Україну). Насправді ж, цифра може бути вдвічі більша.

Перепис населення незалежної України останній (і єдиний) раз було проведено 5-го березня 2001 року. Тобто 18 (!) років тому.

Тим не менше, тема закордонних українців мало хвилює українських законотворців (лише за деяким винятком) та уряд. І навіть більшість кандидатів у Президенти.

Про заробітчан згадується лише в контексті оподаткування та скорочення субсидій для їхніх сімей в Україні.

Тези про українців “зрадників”, які не захотіли стати ланкою корумпованої системи, а також про позбавлення громадянства тих, хто виїхав, періодично розбурхуються і активно пропагуються в українському суспільстві.

Забутий, недооцінений і проігнорований ресурс. Закордонні українці в такій кількості як зараз можуть значно вплинути на хід виборів в Україні.

І позитивно вплинути.

Адже в країні, яка веде з Україною війну, дільниць не буде. Тобто, за кордоном голосуватимуть українці, які виїхали здебільшого у розвинені, демократичні країни. Ці люди знають, як може бути інакше. Вони щиро прагнуть бачити Україну іншою. Голосуватимуть за переконанням.

Цікаво, що кандидат Зеленський, здається, зрозумів, наскільки агітація за кордоном важлива і його команда почала активно створювати представництва в різних країнах.

Але ні разу, ні в одних телепрограмах чи в соціальних мережах лідируючі кандидати в Президенти України не згадали про важливість голосу закордонних українців, про залучення їх у майбутньому.

Один крок, який вже зараз зможе змінити хід виборів на закордонному окрузі через активнішу участь громадян – це прийняття Законопроекту 10053, який дозволить спростити бюрократичні процедури, пов‘язані з реєстрацією виборців за кордоном.

Джерело [1]