- Лохвиця News - https://lnews.com.ua -

Про ринок праці та неякісні «продукти» на ньому…

Коли я чую скиглення «народу» про відсутність роботи або низькі зарплати, виникає одна думка: а чи вмієте ви працювати? На яку роботу здатні?

Не можу судити про всю країну, але про наш Лохвицький район трохи можу.

Коли закликають інвестора, забувають, що інвестор вкладатиме гроші туди, де є достатньо робочої сили відповідної КВАЛІФІКАЦІЇ. Питаю: чи є тут кваліфіковані спеціалісти з електроніки, контрольно-вимірювальних приладів та автоматики, управління сучасними верстатами та з їх обслуговування? Немає. То які виробництва можна тут будувати? Тільки ті, де переважає некваліфікована праця. А чи багато таких сьогодні? І чи може бути на них висока зарплата?

Відносно персоналу. Поки ниють, на все готові. Доходить до справи: ні вчитись не здатні, ні регулярно виходити на роботу. Якого роботодавця влаштує робітник, який то не вийшов бо йому картоплю саджати/копати треба, то вчора у сестри кума його свата брат з «загранки» приїхав і сьогодні «бодун»?

Як приклад. Запропонували у нас побудувати заводик, саме для місцевих, який не потребує високої кваліфікації робітників – сміттєпереробний. І що? Шалений спротив без обґрунтування. Тільки один звернув увагу на потужність, що було суттєвим, а відмову обгрунтували абсолютно неважливими моментами.

Перемогли «активісти», які, як з’ясувалось, просто відстоювали інтереси іншого інвестора…

Леонтій Маєвський