- Лохвиця News - https://lnews.com.ua -

Мовчання Геокадастру, або Чому мешканці Вирішального ризикують залишитись без громадського пасовища

Вирішальне – велике мальовниче село. За селом, під гору, виднілося пасовище, на якому люди все життя вільно випасали свою худобу. Колись тут протікала річка Озниця. І хоч на одне пасовище ганяти всіх корів незручно, але інших у селі немає. Нещодавно сільська череда налічувала до 200 корів – адже життя у селі важке, роботи немає. Є сім’ї, для яких корови залишилися основним джерелом заробітку: вони утримують по 2-10 голів тварин.

З приходом цьогорічної весни виявилося, що 14 га пасовища роздали у власність невідомим особам (по 2,0 га) для ведення особистого селянського господарства і цілину розорали. Тоді люди піднялися, на місце виїжджала преса, були звернення до розпорядника землі – Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, і там пообіцяли, що 53 га пасовища залишиться для потреб людей…

Наталія Вікторівна Сліпухова, голова Сенчанської об’єднаної територіальної громади, розповіла порталу Лохвиця News наступне: «Після того, як до Вирішальненської сільської ради надійшло офіційне звернення від власників корів із проханням створити громадське пасовище, ми провели сходку жителів села Вирішальне. Потім, 23 квітня, позачергову сесію сільської ради і прийняли рішення про створення громадського пасовища. Відразу ж направили до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області клопотання про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для створення громадського пасовища площею 53,1536 га.

01.06.2020 року ми отримали наказ Головного управління про відповідний дозвіл і відразу ж замовили виготовлення документації. Але через деякий час з’ясувалося, що на землях нашого пасовища «засвітилися» ще ділянки по 2,0 га, які Головне управління передало у приватну власність для ведення особистого селянського господарства шістьом невідомим особам.

30.06.2020 року ми змушені були звернутися до розпорядника землі з клопотанням змінити площу з 53,1536 га на 41,1536 га.

03.08.2020 року відповідь ГУ Держгеокадастру була такою, що клопотання наше розглянуто, відповідне рішення підготовлено, а після завершення технічних регламентних робіт буде зареєстровано і направлено ініціаторам звернення. Ми сподівалися на позитивний результат. Але 24.09.2020 року на наше клопотання прийшла відмова…

Минув деякий час і 30.11.2020 року зареєстровано поділ пасовища площею 41,1536 га на 13 ділянок по 2 га. Попри всі наші звернення до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області щодо припинення надання громадянам у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства із земель за межами населеного пункту Вирішальненської сільської ради, які згідно з технічною документацією із перерозподілу земель між землекористувачами обліковуються для сінокосіння та випасання худоби, незаконне захоплення земель в нашому селі триває.

Станом на 15 грудня 2020 року, ми ще не побачили реєстрації права власності громадян на ті 13 ділянок. Знову звернулися до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, але на що сподіватися – невідомо. Відповіді досі немає…»

Записав Віталій Тимченко