- Лохвиця News - https://lnews.com.ua -

Курка чи яйце? Про деякі особливості сучасної “сізіфової праці”

От, як був Порошенко, народ кричав: “Погана влада! Нічого не робить. Геть баригу!” Як став президентом Зеленський, той самий народ горлопанить: “Люди, почніть із себе! Що Ви все від влади вимагаєте?! І взагалі: у нас просто бідна країна”. WTF?!

З себе, звичайно, завжди треба починати, проте, кричать люди це не від власних висновків, а тому, що краще жити дійсно не стало (м`яко кажучи), а треба якось виправдовувати те, що відбувається. От і підказали політтехнологи, що треба людям у вуха вкласти, тезу: “влада не винна, а це народ – бидло”. А в першу чергу той народ, який незадоволений Зе, бо вони, бачте, щось від влади вимагають, результатів якихось… Дестабілізують країну, поганці.

Мені ця гра в наперстки вже в печінках сидить. Я – якраз та людина, яка завжди починає з себе. Я скидалася і на Майдан, і на АТО, і на гасіння пожеж, і на всі інші потреби, які не могла задовольнити держава. Я маю власну громадську організацію, діяльність якої (окрім основної роботи) посильно здійснюю за власні кошти. Не перший рік працюю в активному громадському середовищі. Люди, які дійсно близькі до мене, знають, як глибоко я занурювалася в різні суспільно-політичні та економічні теми, важливі для суспільства та розвитку громад. І коли я знову чую “почніть із себе”, я вже хочу вчинити насильство. Коли мені в чергове зі зверхнім виглядом чиновники починають говорити: “А ви попрацюйте, щось нам запропонуйте і ми, можливо, це розглянемо”, я починаю скаженіти.

Та навіщо ви всі потрібні тоді, якщо тільки і вмієте, що користуватися чужою працею, яку зовсім не цінуєте? Навіщо нам всі ці численні голови всього на світі, оті величезні структури, які по факту абсолютно не ефективні, якщо все одно має зібратися купка активістів, яким “більше всіх треба”, проробити колосальну роботу (обов`язково безкоштовно!), витерпіти сміх, знущання, зверхність, з винуватим виглядом посидіти в кабінеті чиновників, розповідаючи про свої напрацювання, щоб все одно потім почути, що “ми розглянемо” і колись щось, можливо, відповімо.

Я не розумію цих тез, що поліція не може зловити кожного порушника (1. серйозно? 2. а що взагалі вона може для звичайної людини?), що за всіма не може прибирати комунальна служба (правда?), що за вирубкою лісу важко слідкувати ліснику (бідолаха), і що у нас просто бідна країна, тому ніхто не винен у відсутності соціальних гарантій та низькому рівні доходів. Бо, бляха, просто гроші цінні, тому їх крадуть, що тобі, Яно, не ясно? І знову ж-таки, гражданє, починайте, типу, з себе!

“От Ви ж, Яніно, отримували колись свою величезну зарплату “в конверті”?! От саме Ви і підірвали економіку країни” – суворо дивиться на мене суддя від народу чи то не знаю від кого. Так, отримувала. Але хіба то мій був вибір, як мені її отримувати? Це я створила такі умови для підприємців, що вони були змушені мені її виплачувати “в конверті”?

Ой, “у держслужбовців зарплата маленька, тому і вимагати від них хорошої роботи не можна” – я зараз теж працюю в держструктурі з відповідною “захмарною” зарплатою, так що це значить, що я не повинна виконувати свою роботу?

“У нас просто влада корумпована, тому їй важко. Треба ще потерпіти”, – вперто по-філософськи відзначає народ…

Дякую, кеп!

Яніна Алєєва